logo

ślubne pytania do fotografa

FAQ czyli najczęściej zadawane pytania

_______________________________________________________________________

Jakiego sprzętu fotograficznego używasz?

Pracuję na dwóch profesjonalnych lustrzankach marki Nikon (NikonD750). Używam jasnych, stałoogniskowych obiektywów Nikkor . Pozwala mi on pracować bez przeszkód w ciemnych pomieszczeniach takich jak kościół czy sala weselna, nie tracąc przy tym na jakości zdjęć. Praca na dwóch lustrzankach jednocześnie pozwala mi na korzystanie z dwóch obiektywów co umożliwia uzyskanie różnorodnych kadrów a w przypadku awarii jednego z aparatów pozwala dokończyć zlecenie.

Z jakim wyprzedzeniem należy zarezerwować termin ?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na postawione pytanie. Ciągle otrzymuje zapytania ofertowe. Są pary które rezerwują termin z ponad rocznym wyprzedzeniem, są również takie które robią to 3 miesiące przed datą ślubu. Ogólnie kieruję się zasadą "kto pierwszy ten lepszy". Pełna rezerwacja terminu polega na podpisaniu umowy i wpłacie zadatku. Dlaczego musicie wpłacić zadatek? Ponieważ wymusza ona przemyślane decyzje oraz zabezpiecza przed możliwością blokowania terminów u kilku fotografów.

Mieszkamy daleko od Pana, czy możemy podpisać umowę bez spotkania?

Tak, nie ma żadnych przeciwwskazań. Umowę do podpisania wysyłam wtedy drogą elektroniczną a zadatek wpłacacie na konto bankowe.

Czy posiadasz zaświadczenie z kurii które pozwala na fotografowanie w obiektach sakralnych podczas ślubów?

Tak, ukończyłem kurs i posiadam zaświadczenie które pozwala mi na uwiecznienie Waszego ślubu bez obawy że ksiądz wyprosi mnie z kościoła jeszcze przed rozpoczęciem uroczystości.

Ile musimy czekać na nasze zdjęcia?

Zrobienie samych zdjęć to nic w stosunku do czasu jaki trzeba poświęcić na selekcję oraz kilkudniową edycję graficzną materiału z Waszego ślubu. Dlatego na finalny efekt trzeba poczekać w zależności od terminu Waszego ślubu od 30-60 dni od dnia wykonaniu pleneru.

Czy możemy otrzymać wszystkie zdjęcia które wykonał Pan w dniu naszego wesela?

Tak, jednak jest to dodatkowo płatna usługa.

Czy możemy na sesję plenerową wybrać miejsce poza granicami kraju bądź drugi koniec Polski?

Z przyjemnością zrealizuje taką sesję!

Czy możemy zamówić samą sesję plenerową bądź narzeczeńską?

Tak, nie ma żadnego problemu.

Czy prowadzisz legalną działalność gospodarczą?

Tak, mam zarejestrowaną działalność gospodarczą i odprowadzam podatki.

Na jakim terenie działasz?

Mieszkam w Rzeszowie, pracuję głównie na terenie województwa podkarpackiego, świętokrzyskiego, lubelskiego i małopolskiego. Ale z przyjemnością pojawię się też w innych miejscach nawet za granicami kraju. Wszystko jest kwestią umowną.

Czy musimy płacić za dojazd?

W każdy pakiet wliczony jest dojazd do 100 km w obie strony od Rzeszowa. Jeśli ten limit zostaje przekroczony wtedy koszt ponadlimitowego dojazdu ustalany jest indywidualnie.

Czy należy zapewnić nocleg?

Jeśli odległość od Rzeszowa wynosi ponad 150 km to chcę mieć zapewniony nocleg. Mogę również wliczyć go dodatkowo w cenę, tak aby nie dokładać Wam dodatkowego obowiązku.

Zachęcam do kontaktu – pytajcie proszę o wszystko co Was interesuje.