MENU

Fotograf ślubny Kraków – Rafał Nawojski

Stało się – planujecie wspólne życie razem? WSPANIALE! Może przyda Wam się fotograf ślubny, który zna Kraków niemal jak własną kieszeń? A może taki, dla którego nie ma dwóch identycznych zdjęć dzięki niewyczerpanym pokładom kreatywności? Zgłaszam się! Jestem fotografem ślubnym pracującym w Krakowie i na terenie południowej Polski. Każdy ślub to dla mnie indywidualne przeżycie, które zasługuje na wyjątkową oprawę. Ale nie tylko na ładne zdjęcia z sesji plenerowej, gdzie warunki są co najmniej sprzyjające. Również na oryginalne fotografie z zabawy weselnej, gdzie trzeba wykazać się wiedzą i doświadczeniem, aby wyszły dobrze oświetlone, ostre i… wyjątkowe.

Zostańcie ze mną. Pokażę Wam, na co zwrócić uwagę, abyście nigdy w życiu nie żałowali wyboru swojego fotografa. Będzie mi też niezmiernie miło, gdy zerkniecie na zdjęcia ślubne mojego autorstwa. Może marzy Wam się właśnie taka pamiątka z TEGO dnia?

 

Fotograf ślubny Kraków – jak wybrać najlepszego?

Zależy Wam, aby fotograf ślubny znał Kraków i pochodził z okolicy? Sprawdźcie, na co jeszcze warto zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że Wasze zdjęcia będą dokładnie takie, jak sobie wymarzyliście.

  1. Zapoznajcie się z portfolio fotografa – wiecie, jak najczęściej wygląda portfolio niedoświadczonego „specjalisty”? Wypełnione jest fotografiami ślubnymi z pleneru, ale brak w nim ujęć z reszty reportażu. Prawda jest taka, że w naturalnym świetle można zrobić naprawdę zachwycające zdjęcia. Jednak sztuka zaczyna się dopiero wtedy, gdy fotograf potrafi wykonać niesamowite ujęcia w trudnych warunkach oświetleniowych. Dlatego przejrzyjcie portfolio wybranego podwykonawcy lub poproście go o przesłanie kilku pełnych reportaży. Przejrzyjcie je i sprawdźcie, jak wyglądają ujęcia z przysięgi, pierwszego tańca czy szalona zabawa gości. 

2. Przeczytajcie opinie – sprawdźcie, co mówią o wybranym fotografie pary, które korzystały z jego usług. Opinie znajdziecie w wizytówce Google oraz na Facebooku. U podwykonawcy, który reprezentuje sobą wysoki poziom, recenzje będą pozytywne.

Piękne, zapierające dech w piersiach, po prostu bajeczne – tak o zdjęciach ślubnych 
piszą pary, które miałem przyjemność fotografować. 

3. Poproście o ofertę – fotografów ślubnych w Krakowie jest całe mnóstwo. Każdy z nich oferuje inne ceny i inaczej skomponowane usługi. Cena reportażu ślubnego może obejmować też krótką sesję plenerową czy personalizowane albumy, ale nie musi. Dlatego poproście podwykonawcę o przesłanie oferty i wytłumaczenie, co się w niej znajduje. Zwróćcie też uwagę na czas, który spędzi z Wami wybrany podwykonawca – czy będzie on obecny od przygotowań aż do oczepin, czy może krócej/dłużej?

Sprawdźcie moje portfolio fotografii ślubnej w Krakowie i nie tylko

Przez wiele lat fotografowania uzbierałem dosyć imponującą kolekcję niezwykłych momentów. Waszych niezwykłych momentów. Spójrzcie na nie i zdecydujcie, czy właśnie taka pamiątka z tego jedynego w życiu dnia Was interesuje. Moja fotografia ślubna cechuje się połączeniem reportażowego stylu z tym artystycznym. Dlatego na zdjęciach znajdziecie autentyczne momenty, w które nie ingerowałem, ale na które znalazłem swój własny sposób wyrazu. Sposób ten to połączenie doświadczenia w operowaniu aparatem i odpowiednim łapaniu światła z estetyczną intuicją, z którą nie mam zwyczaju się rozstawać 🙂 Towarzyszy mi ona również podczas postprodukcji Waszych zdjęć. Wyważony retusz doskonale wydobywa ich pełną magię. 

Wiele zdjęć ślubnych wykonałem w Krakowie. Jednak jestem otwarty na podróże z Wami i zmianę lokalizacji, choćby wiązało się to z przekroczeniem granic kraju 🙂

 

Fotografia ślubna Kraków – opinie par młodych

Wyjątkowe lokalizacje potrafią dodać uroku do zdjęć, a fotografia ślubna i Kraków to już w ogóle duet niezastąpiony. Miasto to potrafi zaskakiwać. Sprawiać radość z odkrywania jego tajemnic, ale i dawać satysfakcję ze zwiedzania popularnych zabytków. Dlatego wspólnie możemy odwiedzić klasyczne miejsca w Krakowie jak Rynek Główny czy Wawel lub wspiąć się na Kopiec Kościuszki. Możemy też spacerować po urokliwych uliczkach w poszukiwaniu alternatywnych ujęć – wykorzystać geometrię napotkanych budynków, odbicia światła w przeszkleniach biurowców czy po prostu, nie zważając na tło, dać się ponieść emocjom i magii chwili. Sesja plenerowa to czas dla Was. Ja będę tylko prawie niezauważalnym fotografem, który w artystyczny sposób udokumentuje to, co zobaczy.  

Pary, które obdarzyły mnie zaufaniem – zarówno podczas pleneru ślubnego w Krakowie, jak i tworzenia historii z ich wesela – zaszczyciły mnie poniższymi opiniami. Zapoznajcie się z nimi. Słowa młodych najlepiej opisują to, co już wkrótce chciałbym Wam zaoferować.   

 

Zdjęcia ślubne Kraków – jaki będzie Wasz reportaż ślubny?

Wasz dzień będzie jednym z najpiękniejszych w życiu. Jednak przez ogrom emocji niektóre chwile mogą z czasem zatrzeć się w pamięci. Zdjęcia ślubne, czy to wykonywanie w Krakowie, czy na innym zakątku świata, pozwolą zapamiętać wszystkie ulotne momenty i wracać do nich po tygodniu, miesiącu, roku, po 30 latach… Pozwolą opowiedzieć dzieciom, wnukom czy prawnukom historię z początku wspólnej drogi. 

Każdy z fotografów ślubnych ma swój styl i wartości, którymi się kieruje. Ja mogę obiecać, że stworzę dla Was estetyczny i spójny reportaż; Waszą indywidualną opowieść. Zdjęcia będą artystycznie pomalowane naturalnym światłem, które – jako fotograf ślubny – umiejętnie wychwytuję. Pomimo swojej kreatywności, kadry będą również wiernie oddawały uwieczniane chwile. Oczywiście, gdy tylko będziecie potrzebowali pomocy, podpowiem Wam, jak ustawić się do sesji ślubnej. Jednak tworząc opowieść ze ślubu i wesela, zamieniam się w niewidzialnego, dobrego duszka, który w niczym nie przeszkadza. 

Zależy Wam na tym, aby w reportażu znalazły się klasyczne kadry z rodziną i przyjaciółmi czy dopełniające całość detale? Jeśli zajrzyjcie na mój blog fotograficzny, przekonacie się, że i takich ujęć nie zabraknie w Waszym reportażu.

Fotograf na ślub Kraków – jak pracuję?

W praktyce jestem tylko Waszym fotografem na ślub w Krakowie. W rzeczywistości możecie polegać na mnie w każdej chwili. Pomogę Wam w momentach zwątpienia i podpowiem, co powinniście zrobić w danym momencie. I choć nie jestem typem rzucającego dowcipami ekstrawertyka, pary cenią mnie za doświadczenie, opanowanie i profesjonalizm. Bijący ode mnie spokój niejednokrotnie miał zbawienny wpływ na zestresowanych i rozemocjonowanych narzeczonych, którzy już wkrótce wkraczali na ślubny kobierzec 🙂 W pracy fotografa ślubnego ważna jest więź, nić porozumienia nawiązywana pomiędzy podwykonawcą a parą młodą. Mam nadzieję, że już wkrótce poznam Was bliżej, a Wy zdecydujecie się na najpiękniejszą pamiątkę, na którą zasługujecie. 

CHCECIE, ABYM TO JA BYŁ WASZ FOTOGRAFEM? 

WYPEŁNIJCIE FORMULARZ 

POZWÓLCIE MI OPOWIEDZIEĆ WASZĄ HISTORIĘ 

ZAPYTAJ O WOLNY TERMIN

 

 

CLOSE